1995-й – відкриття Музею історії коледжу. Створено редакційно-видавничий відділ. Виходить у світ студентська газета «Новини з БоКу» (Новини з банківського коледжу), що з часом «переросла» в газету «Банк’О».
1996 року заклад перейменовано на Львівський банківський коледж Національного банку України.
1997-й – створення навчально-тренувального банку «Галичина», Регіональний центр підвищення кваліфікації та перепідготовки банківських фахівців (РЦПК).
1998-й – у навчально-тренувальному банку «Галичина» відкрито студентський банк. Запроваджено модульне навчання.
1999-й – заснування факультетів – економічного і банківської справи.
2000-й – на базі Львівського банківського коледжу створено Львівський банківський інститут Національного банку України, запроваджено колегіальний керівний орган – вчену раду, розпочали роботу науково-методична рада і Центр довишівської підготовки, відкрито річну аспірантуру за спеціальністю «Фінанси, грошовий обіг і кредит». Створено Кредитну спілку «Галичина» і Наукове студентське товариство (НСТ).
2001-й – підготовка і перепідготовка фахівців в інституті здійснюється за денною і заочною формами навчання з напряму «Економіка і підприємництво» за рахунок фінансування Національного банку України і на комерційній основі. Створеноно перший в Україні науково-навчальний комплекс «Економосвіта».
2002-й – започатковано програму «Аваль-Шанс». У Львівському банківському інституті НБУ освячено капличку. Їй дали ім’я блаженної Йосафати. на базі Київського навчально-консультаційного пункту утворено Київську філію Львівського банківського інституту НБУ. Відкрито і введено в експлуатацію студентський гуртожиток і студентський клуб «Оаза», що на вулиці Коперника, 14.
2003-й – відбулося відкриття проекту «Ярмарок працевлаштування». Директор навчального закладу Тамара Смовженко отримує благословення Кардинала Любомира Гузара на відродження свята Ощадності. Створено перший в Україні науково-навчальний комплекс «Економосвіта».
2004-го відбулося приєднання інституту до Болонського процесу. За підсумками рейтингу і рішенням експертної комісії Асамблеї ділових кіл та Інституту соціального іміджмейкінгу в Україні ЛБІ отримує нагороду в номінації «Краще підприємство України (у галузі освіти)». На виставці «Освіта України» ЛБІ НБУ вручено диплом за вагомий внесок у розбудову ринку освітніх послуг утверджено День банківських працівників – уперше в Україні святкують День банківських працівників – День ощадності як державне свято.
2005-й – уперше в історії навчального закладу відбулися вибори ректора. Ректором обрано доктора економічних наук, професора Тамару Степанівну Смовженко. За результатами незалежних досліджень Інституту соціального іміджмейкінгу в Україні ЛБІ визнано переможцем другої категорії в номінації «Європейська якість – 2005». Створено Студентську дорадчу раду (СДР).
2006-й – ЛБІ отримав IV рівень акредитації з напряму підготовки «Економіка і підприємництво». Європейська бізнес-асамблея визнала наш виш переможцем у номінації «Краще підприємство України (у галузі освіти)». Інститут удостоєно почесного звання «Лідер сучасної освіти» за багаторічну інноваційну педагогічну діяльність із модернізації освіти України на IX Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2006». ЛІБС УБС НБУ отримав звання «Лідер освітніх послуг України» за багаторічну інноваційну педагогічну діяльність із модернізації освіти України.Налагоджено співпрацю щодо обміну студентами з Міжнародним Університетом м. Сузуки і Краківським економічним університетом. Уперше в Україні студенти інституту провели перший благодійний «Аукціон надій».
2007-й – утворення першого в Україні мережевого банківського вишу України – УБС НБУ. ЛБІ реорганізовано у Львівський інститут банківської справи в складі Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ). Створено факультет підвищення кваліфікації та перепідготовки, а також Регіональний центр підвищення кваліфікації.
2008-й – Львівський інститут УБС НБУ – «Лідер ХХІ століття – 2008», став 21-м серед 200 найкращих ВНЗ України за версією ЮНЕСКО. Виш отримав грамоту МОН за «Інноваційний розвиток освіти» і диплом МОНУ за профорієнтаційну роботу серед молоді. За плідну організаторську роботу з інноваційного розвитку освіти України, за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу ЛІБС отримав нагороду ХІ міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2008».Створено першу магістерську програму з корпоративного управління в банках. Персональною відзнакою президента Форуму видців у Львові Олександри Коваль у номінації «Найсвоєчасніша книга року» нагороджено підручник «Наукознавство» професора Володимира Марцина. Відбулися відкриття студентського містечка, каплички св. Йосафати в корпусі на вул. Жовківській, 53. Перші студенти Університету отримали дипломи міжнародного зразка за системою подвійного диплома в Вищій школі менеджменту в Барселоні (Іспанія) і Західнопоморській школі бізнесу (м. Щецин, Польща).
2009-й – ЛІБС посів перше місце серед вишів Львівщини і третє – у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання та спорту серед 500 вишів України. Інститут отримав відзнаку МОНУ за інноваційний розвиток освіти, подяку регіонального центру зайнятості Львова «За профорієнтаційну роботу та високі показники працевлаштування молоді». За результатами конкурсу розвитку післядипломних комплексів освіти в Україні, який проходив під патронатом Міністерства освіти і науки України в рамках виставки «Сучасна освіта – 2009», ЛІБС відзначено спеціальною нагородою за розвиток матеріально-технічною бази.
2012-й – УБС НБУ отримав нагороду Міжнародної виставки навчальних закладів і став «Лідером освіти – 2012», здобуто звання лауреата ІІ Всеукраїнського конкурсу «Кращий ВНЗ з підготовки та перепідготовки фахівців банківсько-фінансової сфери – 2012» за версією журналу «Банкір» у номінації «Кращий вищий навчальний заклад – 2012», золоту медаль «Інновації у співпраці ВНЗ із ринком праці».
2013-й – УБС НБУ увійшов у «десятку» кращих вишів України за результатами рейтингу ВНЗ «Компас – 2013», переміг у ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Кращий навчальний заклад з підготовки і перепідготовки спеціалістів банківсько-фінансової сфери – 2013», став лідером національної системи рейтингового оцінювання ВНЗ України – 2013 у номінації «Університети економіки, фінансів, управління, підприємництва», став лауреатом І ступеня номінації «Упровадження інновацій у презентацію діяльності вищого навчального закладу в Інтернет простір».
ЛІБС УБС НБУ нагороджено дипломом «За вагомий внесок у розвиток національної освіти» на IV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013», інститут – у «трійці» лідерів серед вишів України за даними МОНУ, отримав грант від фонду «Відродження» на втілення проекту «Громадський моніторинг формування, виконання та звітування місцевих бюджетів Львівської області» спільно з громадською організацією «Агенція європейських інновацій».
2014-й –УБС НБУ увійшов до переліку ста кращих вишів України за результатами рейтингу ВНЗ України 2014 року «Топ – 200 Україна», здобув золоту медаль у номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки», звання лідера міжнародної діяльності за високі показники в рейтинговому виставковому конкурсі «Міжнародна діяльність» і золоту медаль за перемогу в номінації «Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти» за результатами міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», нагороди від Великої хартії університетів – за активну участь у пропаганді збереження водних ресурсів і відзнаку за активну участь у міжнародній співпраці між університетами, переміг у номінації «Кращий навчальний заклад у галузі міжнародних програм з обміну студентами» у конкурсі «Кращий ВНЗ із підготовки спеціалістів банківсько-фінансової сфери» від журналу «Банкиръ».