Історія Університету

Університет банківської справи  (далі – УБС ) засновано у 2006 році. Він став відповіддю на виклик часу – створити централізований навчальний заклад, об’єднаний спільною стратегією та тактикою у підготовці висококваліфікованих кадрів для фінансово-кредитної системи України.

Університет створювався на базі Львівського банківського інституту та його філії у Києві. Відбулось приєднання ще двох інститутів, які працювали як частини Сумської академії банківської справи, у Харкові та Черкасах. Таким чином, Університет об’єднав чотири інститути у Харкові, Львові, Черкасах та Інститут банківських технологій і бізнесу у Києві, що працюють на ринку освітніх послуг з 1940 року.

1 вересня 2007 року – вперше у Києві новостворений Університет прийняв магістрів на навчання. У святкуванні взяли участь почесні гості – голова наглядової Ради Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000" Катерина Ющенко, голова Ради Національного банку України Петро Порошенко разом з сином, Голова Національного банку України Володимир Стельмах, міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк, народний депутат V скликання, екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник, Патріарх Київський та всієї Руси України Філарет.

2013 року до Університету банківської справи приєднався Севастопольський інститут. У зв’язку з анексією Криму, інститут припинив свою діяльність. Більша частина студентів та викладацького складу переведені до інститутів Університету.

У 2015 році Університет став самостійним навчальним закладом та ввійшов до структури Міністерства освіти та науки України.

Ректори:

У 2007 році пройшли вибори ректора. 27 лютого одноголосно зборами трудового колективу ректором Університету обрано Смовженко Тамару Степанівну – директора Львівського інституту банківської справи, доктора економічних наук, професора, кавалера ордену княгині Ольги ІІІ і ІІ ступеня, лауреата міжнародного ордена ім. Луки Пачолі, почесного професора Міжнародного Віденського університету.

1 вересня 2012 року виконуючим обов'язки ректора Університету банківської справи призначено д.т.н., професора Володимира Хиленка. Тамара Смовженко переведена на посаду радника ректора. Через рік Володимира Хиленка було звільнено. Тамара Смовженко одноголосно обрана трудовим колективом вдруге і призначена ректором УБС.