В Університеті банківської справи на науковому семінарі обговорили вимоги щодо забезпечення кредитних зобов'язань

11 липня представники Університету банківської справи взяли участь у науковому семінарі на тему: «Міжнародні та вітчизняні вимоги щодо забезпечення кредитних зобов'язань та їх практична реалізація при оцінці та моніторингу застав».

Директор Інституту банківських технологій та бізнесу ДВНЗ «Університет банківської справи» Наталія Швець проінформувала присутніх щодо пропозицій університету для співпраці з банківськими установами у сфері освіти, науки та підвищення кваліфікації.

Вікторія Гмиря, Черкаський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», зазначила, що оцінка заставного майна суб'єктів аграрного бізнесу відіграє важливу роль при наданні кредитів банківськими установами. Проте на сьогодні відсутній механізм проведення даної оцінки, а отже, у визначенні застави. Аграрні виробники мають можливість отримати кредит під заставу прав на майбутній урожай у вигляді аграрних розписок або його зберігання на елеваторі. Головною проблемою в недоотриманні кредитних коштів є відсутність ринку землі та недостатня поінформованість аграріїв щодо агрострахування. У зв'язку з цим, основними напрямами модернізації покращення оцінки заставного майна суб'єктів аграрного бізнесу є: інформаційна підтримка аграріїв щодо агрострахування урожаю, розвиток ринку землі, підтримка малого та середнього бізнесу аграрного сектору індивідуальної фінансової оцінки.

Також на семінарі обговорювали актуальні питання з удосконалення нормативно-правових актів України, які регламентують вимоги щодо забезпечення кредитних зобов’язань, вирішення методологічних проблем оцінки заставного майна, формування ефективної системи моніторингу заставного портфеля банків та інших фінансово-кредитних установ, й створення дієвих механізмів регулювання у сфері надання відповідних послуг з урахуванням міжнародного і вітчизняного досвіду та вимог, а також надання необхідної консультаційно-методичної допомоги з питань забезпечення якісного виконання вимог постанови Правління Національного банку України від 30 червня 2016 року № 351 «Про затвердження Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями» (зі змінами). Значну увагу було приділено практичним аспектам та досвіду виконання цих вимог в системоутворюючих банках.

У заході взяли участь працівники банків, фінансово-кредитних установ, страхових компаній, саморегулівних організацій на ринку фінансових послуг, суб’єктів оціночної діяльності, закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку фахівців для фінансово-кредитної сфери України.

Організатори семінару – ДВНЗ «Університет банківської справи» спільно з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Незалежною Асоціацією Банків України, Фондом державного майна України, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб України та ГО «Всеукраїнська асоціація фахівців з оцінки» за підтримки Національного банку України.