Тарас Чекурда: «Успіху досягають цілеспрямовані»

Ендаумент Університету банківаської справи зростає. Новим меценатом «Фонду розвитку банківської освіти та науки», що створений при Університеті банківської справи, став підприємець Тарас Чекурда.

Завдяки його меценатству вдалось, зокрема, провести конкурс наукових робіт з проблем розвитку регіональної економіки та транскордонного співробітництва серед аспірантів та науковців імені М.І.Долішнього .

Тарас Чекурда директор з економічної безпеки і земельного департаменту одного з найбільших агропромхолдингів – ТОВ «Астарта-Київ», що є №1 в Україні з виготовлення цукру, а також співзасновник найбільшого в Україні відкритого аквапарку “Острів Скарбів”, що у селищі Кирилівка Запорізької області, та  мережі розважально-оздоровчих комплексів з дельфінами “Оскар”. Свого часу працював у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, очолював юридичну компанію та  державне підприємство. В інтерв"ю успішний бізнесмен розповів нам про свої принципи успішності, погляд на вищу освіту та важливість підтримки талановитої молоді.

 

 Як підбирати працівників

Мені важливо подивитися в очі людині, поговорити з нею, зрозуміти, які в неї життєві принципи.

Практика показує, якщо людина хоче досягнути хороших результатів, то вона цілеспрямована, структурована, розумна. Може навчитися будь-якій професії і проявити себе у дуже різних сферах. Кожному з нас Бог дав свої таланти. То ж важливо зрозуміти, які саме таланти та якості природа заклала в цій людині, щоб вміло це застосувати.

Про вищу освіту

Сьогодні багато дискусій про те, наскільки зараз є сильною вища освіта.

На мою думку, ВНЗ бувають різні. Часто прикриваючись дипломом хорошого університету, я бачу людину, яка і дня не вчилася, а просто купила собі диплом. Відповідно, назва якого б престижного ВНЗ в дипломі не стояла, знань за спиною немає і якщо вона не має бажання гризти граніт науки, для мене це показник ризику: чи буде в неї бажання чомусь вчитися, проводити години, освоюючи майбутню професію в реальному бізнесі.

Принципи успішності

Ціную цілеспрямованих людей. Практика показує, що основна частина дуже вмотивованих  людей, по життю йдуть самі без допомоги родичів, батьків, адмінресурсів, благ. Їм немає на кого опертися. Вони розраховують лише на себе. З мого життєвого досвіду - саме з таких виростають грамотні спеціалісти, які з часом стають великими керівниками. Це мої спостереження.

Я люблю працювати з молоддю, оскільки вважаю, що це наше майбутнє. Зараз в суспільстві користуються популярністю красиві слова та популізм. А люди, які справді працюють, досягають результатів, серйозно вчаться, які мають талант  - знаходяться в тіні.

Часто через те, що не можуть себе професійно презентувати.

Про підтримку талановитої молоді

У нашій країні дуже багато талановитої молоді і завдання бізнесменів – дрібних, середніх, великих, якраз звертати увагу на цей потенціал. Україна, ще знаходячись у складі СРСР, була кузнею кадрів. Звідси вийшло багато всесвітньо відомих вчених, лікарів, атомників. Навіть зараз, розкидані по території пострадянських країн найкращі спеціалісти – українці. Своєю місією я вважаю таким людям давати можливість реалізуватися на рідній землі.

Часто молодий спеціаліст стикається з демотивуючими факторами: він нікому не потрібний в державі. Бачу хорошу тенденцію, що багато хто з великих бізнесменів все частіше почали опікуватися  молодими, створюються цілі технопарки, міні Силіконові долини. У Києві, наприклад, є бізнесмен Василь Іванович Хмельницький. Він зараз під своє крило збирає талановиту молодь, які діляться своїми напрацюваннями, проектами, він дає можливість їм реалізуватися. Це хороша тенденція. Прикладів можна навести багато. Їх не так багато, але вони є.

Прикладом для мене є і власник агропромислової компанії «Астарта» Іванчик Віктор Петрович, якого знаю особисто. Він дуже тісно співпрацює з ВНЗ: Києво-Могилянська академія, Католицький університет. Його гуманітарною місією є підтримка та розвиток молодих студентів. Він став для мене прикладом. Я вважаю, що в стані робити ці скромні кроки також, тому і підтримав  Університет банківської справи. 

Молодь повинна залишатися в Україні!

Для мене важливо, щоб на нашій землі молодь, яка тут народилася, отримала хорошу освіту, професійні навички та застосовували їх тут. Я впевнений, що всі політичні кризи ми рано чи пізно подолаємо. Залишиться питання з ким ми тут далі будемо будувати європейську країну. Оскільки величезний відтік спеціалістів – це катастрофа для України сьогодні.

Важливо залишати острівки стабільності, перспективи, мотивації для молодих спеціалістів. Я люблю з молоддю працювати. Вони живуть в такому інформаційному потоці, який моє покоління сприймає важко, а старше покоління його і в принципі «не доганяє». Це природні процеси. Наші бабусі теж дивилися на нас, не розуміючи. Вони цей темп підтримують. Їм скоріше дається розуміння сучасних технологій. У цьому їх перевага.

Вони вільніші. Вони не живуть за шаблонами. Сучасні технології дозволяють, не виїжджаючи за межі країни, через Інтернет тримати руку на пульсі; знати, що відбувається в усьому світі, отримувати ту, або іншу інформацію дистанційно, якої ми були позбавлені.

Про ефективність освіти за кордоном

Я знаю багатьох спеціалістів, які отримали європейську освіту і їм важко застосувати її в Україні.  Занадто багато відмінностей як в роботі, так і в мисленні, підходах. Тому вони приїжджають з хорошим знанням, добрим рівнем англійської, що є великим плюсом, але та методика, за якою вони вчаться, відрізняється від реалій, які є на сьогоднішній день в Україні. У  цьому і є основний розрив шаблонів. Там вони сильно нікому не потрібні, а тут їх знання не інтегруються в українську  реальність.  

Я вважаю золотою формулою на сьогодні навчання і практику в Україні з відвідуванням курсів підвищення кваліфікації, обміном досвідом з партнерами, з колегами з інших країн, мовною практикою, щоб постійно розвиватися, впроваджувати інноваційні ідеї.

У деяких сферах нам ще треба 10-20 років, щоб освоїти технології (в сільському господарстві наприклад), які вже успішно застосовуються в Європі. Тому треба відправляти свого спеціаліста для отримання практики на короткий проміжок часу до Франції, Канади, Америки, щоб підживити його знаннями, які він зможе застосувати тут і не втрачати час.

Важливо досягати мети

Моя думка: найбільший досвід людина отримує на практиці. Людина має бути зорієнтована, отримуючи вищу освіту, формувати фундамент для досягнення певної мети. Досягнення мети формує особистість, яка буде в реальному житті не пасти задніх перед проблемою, не відкладати на потім, а працювати і отримувати результат – це дуже важливо.