Роман Миська: «Треба постійно вдосконалюватись, щоб зберігати лідерство»

Про тенденції у бізнес-освіті, її якість та головні переваги, ми поговорили з керівником Бізнес-школи Університету банківської справи Романом Миською. Бізнес-школа обрала для себе  фінансовий освітній профіль і впродовж минулого року вже успішно запустила дві програми Mini МВА: «Фінансовий директор» та «Інвестиційний директор», а цієї осені стартує і повна програма МВА.

Якщо ти вже досягнув певного кар’єрного  успіху, для чого тобі  здобувати бізнес-освіту? Можете назвати 3 основних причини?

Інновації, сучасні технології та підходи до ведення бізнесу так швидко розвиваються, що необхідно постійно вдосконалювати свої знання, слідкувати за новими трендами, щоб бути першими і зберігати лідерство.

Бізнес-освіта вчить приймати ефективні управлінські рішення, застосовувати переможні стратегії у власних проектах. Викладачами тут є люди, які мають за спиною серйозний практичний досвід, а не лише володіють теоретичними знаннями. Саме тут можна здобути управлінські якості, необхідні для побудови власної команди.

Бізнес-освіта дозволяє структурувати вже існуючі знання та досвід; знайомить з людьми, які стали успішними і надихають своїм прикладом, допомагають практичними порадами. Буває виходиш після тренінгу і ловиш себе на думці, що багато з того, що почув, ти знав, ніби й розумів, але чомусь не міг застосувати на практиці. А тут отримав чіткий алгоритм дій, який можеш відразу втілювати в життя і відповідно рухатись вперед без пробуксовок.

І звичайно – бізнес-освіта це нове коло ділових зв’язків (нетворкінг), які можна використовувати для просування свого бізнесу.

На Вашу думку, що сьогодні є показником якості освіти?

Вміння застосовувати на практиці отримані знання. Орієнтація на практичне застосування отриманих знань є ключовою у побудові освітніх програм сьогодні. Відтак, теоретичні лекції у формі монологу лектора вже давно відійшли на задній план, особливо в бізнес-освіті. Натомість зростає значення практичних занять: кейсів, тренінгів, бізнес-ігор тощо.

Нові знання є доступними, кожен може пройти он-лайн тренінг чи прочитати найновішу бізнес-літературу, але найважливіше – це систематизувати знання, отримати практичні навички, зрозуміти алгоритм, по якому треба йти, аби стати лідером на ринку. І тут важливою є саме цілісність навчальної програми. Вона повинна формувати повну картину, мати чітку логістику, а не бути набором різноманітних, можливо навіть дуже цікавих та важливих тем.

Нещодавно Бізнес-школа УБС відзначила рік. Що вдалось зробити за цей час?

Найбільшим нашим здобутком став запуск двох програм Mini МВА: «Фінансовий директор» та «Інвестиційний директор», що передували запуску повної МВА програми. Бізнес-школа провела близько сімдесяти семінарів, тренінгів та майстер-класів у Києві, Львові та Харкові, в яких взяло участь понад 800 осіб. Також ми долучилися до проведення двох міжнародних наукових конференцій, які зібрали науковців та практиків із 8 країн Європи. Досягнення Бізнес-школи були високо оцінені Оксфордським академічним союзом. Ми отримала нагороду міжнародного конкурсу «Наука та освіта», що проводиться цією міжнародною організацією у категорії «Університет року».

А найважливіше – ми сформували команду, яка прагне рухатись вперед і розвиватися.

Чим відрізняється Бізнес-школа УБС на українському освітньому ринку?

Наша Бізнес-школа має чіткий фінансовий освітній профіль. Оскільки фінанси – це складова успіху будь-якої справи, то нашими потенційними слухачами є дуже широке коло керівників, не лише банківського чи інвестиційного сектору. Наше завдання – навчити приймати правильні бізнес-рішення, розумно інвестувати, керувати власними проектами, ґрунтуючись на досконале знання законів фінансового світу, найновіші технології та розуміння сучасних стратегій.

Чи є в планах впровадження дистанційної програми навчання?

Університет банківської справи є одним з лідерів в Україні по впровадженню дистанційної освіти. Відповідно Бізнес-школа не може відставати. Ми зараз розробляємо окремі курси, які запрацюють восени.

Підбираючи викладачів, кому надаєте перевагу?

Викладач бізнес-школи повинен поєднувати в собі глибокі теоретичні знання та практичний досвід, адже без цього неможливо створити прикладні програми, розробити кейси і сформувати у слухачів відповідні компетентності. Викладач мусить надихати, запалювати своїх студентів, додавати впевненості та володіти найновішими знаннями у тій сфері, якою займається.

Які плани на осінь?

Першочерговим завданням перед нами є запуск повної програми МВА. Враховуючи специфіку Університету наша програма «Master of Banking and Investment» буде спеціалізуватися на: менеджменті, інвестиціях та фінансах. Вона буде актуальною для комерційних директорів, керівників компаній, власників бізнесу – амбіційних, цілеспрямованих людей, бажаючих підвищити свою ефективність та продуктивність.

Також запускаємо дві програми міні МВА «Фінансовий інжиніринг» та «Інвестиційний експерт». Ну і звичайно заплановано ряд цікавих тренінгів, семінарів тощо.