У Львові стартували Дні фінансової обізнаності

Рівень фінансової освіти в Україні залишається досить низьким, порівняно з країнами Європейського Союзу. Українці надають перевагу готівці, довіра до банківської системи залишається невисокою, використання новітніх банківських послуг зростає повільними темпами, саме тому підвищення рівня фінансової обізнаності українців є стратегічним завданням держави.

На цьому наголошували сьогодні, 1 листопада, учасники урочистого відкриття Днів фінансової обізнаності у Львові.

Львів став другим містом після Одеси, де реалізується спільний проект з підвищення фінансової грамотності  Національного банку України, компанії Visa, USAID, Університету банківської справи, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Впродовж трьох днів усі бажаючі львів’яни (від школярів до пенсіонерів) зможуть взяти участь у більш ніж 40 різноманітних заходах: екскурсіях, круглих столах, інтерактивах, лекціях та навчитись правильно управляти фінансами, формувати сімейний бюджет, користуватися сучасними фінансовими послугами.

«Бути свідомим у прийнятті фінансових і економічних рішень є важливою передумовою довіри до банківської системи, збільшення депозитів, поновлення кредитування і, як наслідок, зростання України, - каже Роман Борисенко, заступник голови НБУ. - Рівень фінансової обізнаності в Україні низький і ситуація не змінюється протягом останніх 10 років. Ми прагнемо це змінити».

На думку ректора Університету банківської справи Тамари Смовженко, саме молодь може стати рушієм змін в економіці країни , тому так важливо, аби вивчення фінансової грамотності  починалося зі шкільної та дошкільної освіти.

«Дуже важливо, що Міністерство освіти та науки України у Національній стратегії розвитку освіти до 2021 року  врахувало формування компетентності з фінансової грамотності. На даний час більше 27 тисяч школярів у різних регіонах країни вивчають фінансову грамотність у школах, завдяки реалізації проекту «Фінансова грамотність», стартував у 2010 році  за підтримки USAID у партнерстві з Університетом банківської справи та НБУ,» -  зазначила Тамара Смовженко.

Завдяки Університету банківської справи в Україні розроблені навчальні посібники для вчителів та підручники, робочі зошити з фінансової грамотності для учнів 2-9 класів, започатковано проведення Всеукраїнського турніру юних знавців із фінансової грамотності.

За словами керівника проекту «Трансформація фінансового сектору» агентства США з міжнародного розвитку USAID Роберта Бонда, із технологічної точки зору світ рухається в бік більшого використання електронних послуг, а не готівки, тому  Україна має надолужувати це відставання. На даний час українці надають перевагу готівці перед електронними платежами – у співвідношенні 10:3.

Організатори Днів фінансової обізнаності сподіваються, що у 2018 році проект вдасться реалізувати у 20 містах України.