У Києві студенти обговорили музеї грошей світу як майданчики фінансової обізнаності на прикладі Польщі

16 жовтня магістри Інституту банківських технологій та бізнесу на запрошення професора Тетяни Гірченко зустрілися з Лілією Чорною, в.о. начальника Відділу «Освітньо-інформаційний центр» Управління зв'язків з громадськістю і фінансової обізнаності Департаменту комунікацій Національного банку України.

 

Зустріч на тему: «Музеї грошей світу як майданчики фінансової обізнаності на прикладі Польщі» відбулася у рамках підготовки студентів Інституту банківських технологій та бізнесу до заходів, присвячених Всесвітньому дню заощаджень.

На заході розгорілася дискусія щодо оновлення Музею грошей Національного банку України, орієнтуючись на досвід інших країн, маючи на меті зробити музей грошей інноваційним.

Зокрема, студенти інституту надали пропозиції для оновлення Музею грошей Національного банку України, а саме:

  • встановити друкарський верстат грошей, щоб відвідувачі могли наочно побачити як друкуються гроші;
  • оздобити інтер'єр картинами, викладеними монетами та голограмами;
  • розробити, проводити та отримувати сувеніри за участь у різноманітних інтерактивах для відвідувачів музею;
  • експонати, до яких можна доторкнутися;
  • організувати тематичні зали, наприклад, ігрові кімнати для різного віку;
  • роздрукувати «банкноту» із власним фото.

На зустрічі було обговорено питання щодо приділення уваги центральними банками світу фінансовій просвіті. Лілія Чорна проінформувала присутніх про досвід Польщі у створенні Музею грошей при центральному банку, який називається Центр грошей.

На площі 2216,9 кв.м. розміщено 16 тематичних залів, які вміщають у собі 4000 унікальних експонатів. Більш як 200 мультимедійних засобів інформують, інтригують, спілкуються і запрошують до інтерактивної гри.