У Києві відбулося відкриття другого етапу V Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність»

01 листопада ректор Університету банківської справи Анжела Кузнєцова взяла участь у відкритті другого етапу V Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність».

 Цього року у заході беруть участь 32 збірні команди учнів 10-11 класів, які є слухачами курсу «Фінансова грамотність».

Також у відкритті Турніру взяли участь – Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич,  Голова Національного банку України Яків Смолій, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик,  керівник проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт Бонд та інші.

За словами ректора Університету банківської справи Анжели Кузнєцової цьогоріч турнір, який проводиться у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Національним банком України, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Незалежною асоціацією банків України, проектом USAID «Трансформація фінансового сектору», банками України буде святкувати ювілей – 5 років.

«Ми також сподіваємося, що цей турнір запалить нові фінансові таланти, які будуть у майбутньому збагачувати своїм креативом, знаннями піднімати, розвивати фінансову науку і будувати сильну фінансову державу. Питання фінансової грамотності це не тільки  запорука і основа фінансової стабільності держави, а це складова фінансової безпеки держави, і не можливо збудувати фінансову багату державу, якщо не будуть багатими і успішними усі мешканці країни. Знання з фінансової грамотності необхідно опановувати на постійній основі шляхом оволодіння новими прийомами та техніками управління фінансів», – зауважила Анжела Кузнєцова.

За інформацією ректора Університету банківської справи Анжели Кузнєцової на сьогодні університет оновив навчально-методичний комплекс для вчителів та учнів. Всі українські школи матимуть можливість дуже скоро отримати нові робочі зошити та освітні програми, де були враховані новітні тенденції розвитку фінансів, наприклад, фінтеху, блокчейну та криптовалют. Ці матеріали були розроблені науковцями університету спільно з практиками та експертами фінансового ринку.

На думку ректора, на сьогодні дуже важливо, щоб у школах у подальшому вивчали курс фінансової грамотності.

«На сьогодні ми хочемо ініціювати процес включення курсу «Фінансова грамотність» у галузь «Суспільствознавство» у зв’язку з розробленням нового державного стандарту середньої освіти як не вибіркову дисципліну, а як предмет для обов’язкового вивчення. І ми впевнені, що такий крок є потрібним, на часі, який буде допомагати формувати багатих людей та робити багатше свою державу», – каже Анжела Кузнєцова.